top of page

VIDEO: Sākoties Eirovīzijai grupa DAGAMBA izdod aizraujoši bohēmisku mūzikas video veltījumu grupai ABBA
Iezīmējot 2024. gada Eirovīzijas pavasari un 50. gadadienu grupas ABBA spilgtajam triumfam Eirovīzijā, DAGAMBA izdod mūzikas videoklipu “Waterloo Fantasy”.
Dziesmas “Waterloo” aranžija veidota ierastajā DAGAMBA manierē, kurā popmūzikas dziesma ietērpta rokmūzikas skaņās ar klasiskās mūzikas elementiem. Uzticīgākos klausītājus šis skaņdarbs pārsteigs ar grupai neierasto pozitīvo un gaišo skanējumu.

Savukārt, mūzikas video klips, kas tapis sadarbībā ar Ritvaru Bluku, iezīmē grupas mūziķu fantāziju par skaņdarbu radīšanas un ierakstu procesiem septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados. Tas ir stāsts par brīvību, nepiespiestu atmosfēru, bohēmu, jautrību un aizrautību mūzikā.


Paši grupas dalībnieki spriež, ka šis ir bijis viens no aizraujošākajiem un patīkamākajiem filmēšanas procesiem, tajā pat laikā - visneierastākajiem.

“Šis ir veltījums grupai ABBA, kas pirms 50 gadiem ar uzvaru Eirovīzijā uzsāka savu fenomenālo mūzikas karjeru, kas ir ietekmējusi ļoti daudzas paaudzes. Muzikāli savilkām paralēles ar vēl vienu dižgaru Mocartu, jo abi dažādo laikmetu mākslinieki šķita radniecīgi savā muzikālajā vieglumā un hitu daudzumā. Šis noteikti ir viens no visgaišākajiem un mažorīgākajiem grupas DAGAMBA skaņdarbiem,” tā aranžijas autors Valters Pūce.


“Satikos ar grupu baznīcā, kā jau kārtīgai grupai pienākas,” smej operators Ritvars Bluka, “bet varu teikt, ka šī ir perfekta vieta ierakstam. Klipa radīšanas procesā ietekmējos no Antonīna Korbina fotogrāfijām un citiem spilgtiem septiņdesmito gadu fotogrāfiem. Video jūtamas dekadences ietekmes,” teic Ritvars.


Nupat DAGAMBA atgriezusies no koncerttūres Igaunijā un jau gatavojas doties uz Hamburgu, kur priecēs klausītājus ar veseliem 3 koncertiem pasaules lielākajā ostu festivālā. Šajā maijā grupai paredzēta uzstāšanās arī Polijas festivālā “Probaltica”, kā arī vairākos koncertos Latvijā. Savukārt jūnijā DAGAMBA dosies mēnesi garā koncertturnejā Ķīnā!


Turam īkšķus par Donu un vēlam visas izdošanās lielajā Eirovīzijā!

0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page