top of page
DAGAMBA_3 copy.jpg
VALTERS PŪCE

čells, ​mūzikas autors,

grupas dibinātājs

DAGAMBA_5 copy.jpg
DAINIS TENIS

klavieres,

mūzikas autors

DAGAMBA_2 copy 2.jpg
ANTONS TROCJUKS

​čells

DAGAMBA_4 copy.jpg
ARTŪRS JERMAKS

bungas

DAGAMBA_6 copy.jpg
ALISE BROKA

kontrabass

Čellists Valters Pūce 2011. gadā izveidoja grupu DAGAMBA. Viņam pievienojās arī bērnības draugs, čellists Antons Trocjuks. Pēc pāris gadiem eksperimentējot ar dažādiem mūzikas stiliem un instrumentiem, viņi satika pianistu Daini Teni. 2016. gadā, grupai pievienojās bundzinieks Artūrs Jermaks. Visjaunākā grupas dalībniece, kontrabasiste Alise Broka, pievienojās 2020.gadā.

DAGAMBA apvieno dažādas muzikālās kultūras, veidojot unikālu un īpašu skanējumu. Mūziķi drosmīgi dodas vēl neapgūtās mūzikas pasaulēs, kas piedod izpildījumam neatkārtojamu dinamiku un vitalitāti. Grupas mūzika Valtera Pūces un Daiņa Teņa aranžējumā ir vienlīdz iespaidīga – vai tas būtu Bēthovena skaņdarbs vai fragments no "Led Zeppelin". Grupas DAGAMBA priekšnesums ir roka, popa, pasaules un klasiskās mūzikas sajaukums.

Gadu gaitā DAGAMBA ir uzstājusies 15 dažādās valstīs (ASV, Austrijā, Austrālijā, Beļģijā, Igaunijā, Kazahstānā, Latvijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Nīderlandē, Polijā, Slovākijā, Turcijā, Ukrainā u.c.). Lielākie DAGAMBAS starptautiskie panākumi ir uzstāšanās Glastonbury festivālā divus gadus pēc kārtas (GB), Eurosonic mūzikas konferencē (NL), Waves Vienna konferencē (AT), Waves Bratislava konferencē (SK), uz festivāla Positivus galvenās skatuves (LV), Christopher Summer Festival (LT), Mix Festival (TR), Zorlu Jazz Festival (TR) un citi, kā arī DAGAMBA ir vienīgā latviešu grupa, kas uzstājusies Ņujurkas Taimskvērā.

Grupas muzikālā degsme un spēja šķērsot vispārsteidzošākās žanru robežas ir pamats neskaitāmiem izpārdotiem koncertiem. Tas ir kļuvis par motivāciju līdz šim vērienīgākajam solim – solo koncertiem “DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY”  Arēnā “Rīga” un "Bach Against the Machine" Mežaparka Lielajā estrādē.

Visi 6 DAGAMBAS studijas albumi New life (2012), Recycled (2015), Seasons (2016), #LudwigVanRammstein (2017), DAGAMBA feat Tchaikovsky (2019) un Bach Against the Machine (2023) ir ieguvuši nominācijas Latvijas “Grammy” jeb Zelta mikrofonā, turklāt #LudwigVanRammstein albums bija laureāts nominācijās Labākais albuma dizains un Labākais instrumentālās mūzikas albums.

bottom of page