Čellists Valters Pūce (Latvija) 2011. gadā izveidoja grupu DAGAMBA. Viņam pievienojās arī bērnības draugs, čellists Antons Trocjuks (Krievija, Ukraina). Pēc pāris gadiem eksperimentējot ar dažādiem mūzikas stiliem un instrumentiem, viņi satika perkusionistu Hamidrezu Rahbaralam (Irāna) un pianistu Daini Teni (Lietuva), izveidojot internacionālu grupas sastāvu. Vēlāk, 2016. gadā, grupa pirmo reizi uzstājās tās pašreizējā sastāvā, kad tai pievienojās arī bundzinieks Artūrs Jermaks (Itālija).

DAGAMBA apvieno dažādas muzikālās kultūras, veidojot unikālu un īpašu skanējumu. Mūziķi drosmīgi dodas vēl neapgūtās mūzikas pasaulēs, kas piedod izpildījumam neatkārtojamu dinamiku un vitalitāti. Grupas mūzika Valtera Pūces un Daiņa Teņa aranžējumā ir vienlīdz iespaidīga – vai tas būtu Bēthovena skaņdarbs vai fragments no "Led Zeppelin".  Grupas DAGAMBA priekšnesums ir roka, popa, pasaules un klasiskās mūzikas sajaukums.

Gadu gaitā DAGAMBA ir uzstājusies 14 dažādās valstīs (Austrijā, Austrālijā, Beļģijā, Igaunijā, Kazahstānā, Krievijā, Latvijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Nīderlandē, Polijā, Slovākijā, Turcijā, Ukrainā). Lielākie DAGAMBAS starptautiskie panākumi ir uzstāšanās Glastonbury festivālā (GB), Eurosonic mūzikas konferencē (NL), Waves Vienna konferencē (AT), Waves Bratislava konferencē (SK), uz festivāla Positivus galvenās skatuves (LV), Christopher Summer Festival (LT), Mix Festival (TR), Zorlu Jazz Festival (TR) un citi.

Grupas muzikālā degsme un spēja šķērsot vispārsteidzošākās žanru robežas ir pamats neskaitāmiem izpārdotiem koncertiem. Tas ir kļuvis par motivāciju līdz šim vērienīgākajam solim – solo koncertam “DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY” Latvijā lielākajā koncertu norises vietā Arēnā “Rīga”.

Visi 5 DAGAMBAS studijas albumi New life (2012), Recycled (2015), Seasons (2016), #LudwigVanRammstein (2017) un DAGAMBA feat Tchaikovsky (2019) ir ieguvuši nominācijas Latvijas “Grammy” jeb Zelta mikrofonā, turklāt #LudwigVanRammstein albums bija laureāts nominācijās Labākais albuma dizains un Labākais instrumentālās mūzikas albums.

©2020 by DAGAMBA