top of page

DAGAMBAS desmitgade un grandiozākais šīs vasaras festivāls LAIVĀ

14. augustā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krastā un Juglas ezerā grupa DAGAMBA jaudīgi nosvinēja 10 gadu jubileju vērienīgākajā šīs vasaras mūzikas festivālā – LAIVĀ. Uz dzimšanas dienas svinībām klātienē pulcējās gandrīz trīs tūkstoši skatītāji, un festivālu bija iespējams noskatīties arī tiešraidē LMT Straumē. Šogad uz skatuves kāpa ģitāras virtuozs Gints Smukais, dziedātāja Patrisha un Dārta Stepanova, artroka grupa Bur mani, leģendārā latviešu folkmetāla grupa Skyforger un klasiskās mūzikas huligāni grupa DAGAMBA.


Festivāls LAIVĀ, lielākais šīs vasaras kultūras un izklaides notikums, kas ļāva klātienē izbaudīt īstu festivāla gaisotni – daudzveidīga mūzika dzīvajā izpildījumā, jaudīgs šovs un brīvdabas atmosfēra pilsētā. Festivāls, ko aizvadītajā gadā atzinīgi novērtēja ne tikai apmeklētāji, bet arī nozares profesionāļi, piešķirot “Izcilības balvu”.


Šogad festivāls bija īpašs ar 360° skatuvi, kas ļāva apmeklētājiem baudīt mūzikālos priekšnesumus gan līgani viļņojoties laivās Juglas ezerā, gan no sauszemes, ērti iekārtojoties Brīvdabas muzeja krastā, kas sniedza iespēju apmeklēt festivālu gan ar Covid-19 sertifikātu, gan arī bez tā. Kā atzina Valters Pūce, grupas DAGAMBA līderis un festivāla organizētājs: “Man ir liels prieks par paveikto, gan no organizatoriskās puses, kad pie tik sarežģītiem valstiski noteiktiem ierobežojumiem mums izdevās sarīkot īstus svētkus, gan no mākslinieciskās puses ir liels prieks par katru mākslinieku, kurš uzstājās festivālā un atstāja daļiņu no sevis.”.


“Bija interesanti piedalīties tādā tehniski sarežģīta koncerta sagatavošanā, jo uz šādas 360° skatuves mēs spēlējām pirmo reizi. Koncerta noslēdzošā dziesma "Kad Ūsiņš jāj" kopā ar DAGAMBU bija lielisks fināls un apliecināja sen zināmo faktu, ka čelli labi sader kopā ar smago metālu. Paldies organizatoriem par uzaicinājumu piedalīties, kā arī protams visiem faniem, kuri atrada laiku atnākt un atbalstīt festivālu Laivā.”, pēc festivāla ar savām sajūtām un pārdomām dalījās Skyforger grupas basists Edgars Grabovskis.


Festivālā neizpalika arī bez pārsteigumiem – grupas DAGAMBA uzstāšanās laikā uz skatuves kāpa koris “Juventus”, kas piešķīra mūzikai vēl spēcīgāku skanējumu, kā arī pēdējais skaņdarbs, kuru izpildīja DAGAMBA kopā ar Skyforger, kas izvērtās par muzikālu uguņošanu, spilgti noslēdzot šī gada festivālu.


Festivālu atbalsta Mežpils alus, portāls Delfi, Star FM un LMT Straume.0 comments

Comments


bottom of page